Довідка села Кривоброди

Село Кривоброди належить до Трацької сільської ради. Виникло у 90-х роках XIX ст.

Село заснували переселенці, зібрані з різних місцевостей, тому воно спочатку мало назву Зібранівка, а згодом поділилося на Гуцулівку (переважали переселенці з Березова, який вважали гуцульським селом) та Кривоброди (назва від потоку Кривого).

Назва села пішла від назви потоку «Кривий». Через своє ламане русло він розділяє Кривоброди та Гуцулівку і щоб дістатися до сусіднього села жителям Гуцулівки доводилося брести через «Кривий», так і вийшли Кривоброди.

Кутки: Новоселиця, Ґрунь, Полянки, Кмінець. Ліси (переважно листяні): Камар, Стоморґи, Кабатіїв ліс.

Межує з селами Хімчин, Микитинці, Гуцулівка, Трач, Корости. Висота над рівнем моря 330 м., відстань від Косова 30 км.

Дорога з твердим покриттям. Школа, відділення зв’язку Ощадбанку в Трачі. Народний дім з бібліотекою побудований у 1965 році.

Хоч у селі лише 350 жителів, є дві релігійні громади: УГКЦ з церквою Успення Пресвятої Богородиці, побудованою у 1991 р. на місці згорілої в 1988 р. (священик о.Володимир Гук), фундатором якої є М.Ориняк, храмове свято — 28 серпня (Успенія Пресвятої Богородиці); УПЦ-КП з церквою Воскресіння, яку почали будувати у 1993 р. (фундатор Костюк, священик о.Дмитро Плішкан).

Видатних людей з Кривобродів не було, зате були чесні борці за свободу, багато з котрих полягло в боротьбі з совєтами за часів війни 1941-1945 рр.

Осередків громадських та політичних організацій немає.

Сьогодні Кривоброди — маленьке гірське село, надзвичайно красиве та мальовниче, особливо влітку, коли хати що порозкидані одна від одної на декілька сотень метрів, потопають в зелені садів.

Телефонний код — 03478, поштовий індекс — 78631.

На замітку:

Косів: довідник
3.13