Довідка села Черганівка

Черганівка — село засноване в 1644 р. на кутських грунтах. Межує з селами Смодна, Кобаки, Старі Кути, Малий Рожин, Бабин. Висота над рівнем моря 415-435 м. Відстань до Косова — 7 км, до залізничної станції Вижниця — 5 км.

Присілки: Приски, Волійця. Річка Волійця, притока р. Черемоша.

Урочища: Галич, Хоминське, Прижіно, Квадратове Поле, Червона Глина, Трепетинське Поле.

Дворів 410. Промисли: вироби з дерева, пластмаси. Майстер художньої вишивки Валерій Малиновський (ікони).

Селянська спілка ім.І.Франка, земельна площа 205 га, 289 голів великої рогатої худоби, в т.ч. 60 корів з середньорічним надосм 1309 кг молока від корови.

Шосе Косів—Кути асфальтоване, в селі дороги без покриття. Автобусне сполучення — прохідні автобуси на Косів, Кути, Чернівці, Снятин, Білоберезку. АТС на 50 номерів. Медпункт. Три крамниці.

Черганівська ЗОШ середня школа І-ІІ ст., дитячий садок «Лісова колиска», народні доми в Черганівці та Волійці, де в 1933 р. була відкрита читальня «Просвіти». Самодіяльний фольклорний ансамбль «Вишиванка» при Черганівському народному домі.

Громада УПЦ-КП. Церкви: в Черганівці — Зачаття Іоанна Хрестителя, храмові свята 6 жовтня (Зачаття Івана Хрестителя) та 6 травня (Юрія Великомученика, Переможця); перевезена в 1811 р. з с. Красноіллі, пам’ятка архітектури; у Волійці — церква Різдва Богородиці, храмове свято 21 вересня (Різдво Пресвятої Богородиці).

Відомі вихідці села Черганівка: Малиновський Валерій Іванович – кандидат технічних наук, доцент, заслужений працівник культури України. Майстер мініатюрної вишивки; Бойчук Володимир Миколайович – вчитель-пенсіонер, член Національної спілки журналістів України з 2008р., автор літературно-художніх видань.

У Другій світовій війні загинув 21 житель, в т. ч. в УПА — 4 чол. За неповними даними репресовано радянською владою понад 30 чоловік.

Телефонний код — 03478, поштовий індекс — 78664.

На замітку:

Косів: довідник
3.40