Пам’ятки природи Косівщини

Міська гора

Знаходиться в центрі Косова (висота 450 м). З гори відкривається панорама міста та прилеглих сіл, вигляд на Покутсько-Буковинські Карпати. На горі ростуть унікальні для Прикарпаття чорні альпійські сосни, а також є листяні та хвойні насадження, зарості білої акації.

Міська гора, Косів. Фото: Станіслав Михайлюк

Національний природний парк «Гуцульщина»

Призначений для збереження, відтворення і раціонального використання генетичних ресурсів рослинного й тваринного світу, унікальних природних комплексів та етнокультурного середовища Покутсько-Буковинських Карпат.

Розташований у найцікавішому регіоні України, де найбільш виразно збереглися прадавні самобутні ремесла, промисли, традиції, звичаї етносу гуцулів. Тут прокладено екологічні пізнавальні стежки, інтенсивно розвивається кінний туризм, сільський зелений туризм, етнотуризм.

Найвищою вершиною парку є гора Ґреґіт (1472 м), схили якої вкриті кам’яними розсипами і мають місцеву назву „ґреґотів”. На деяких хребтах, зокрема на Сокільському, виступають скелі висотою 20-40 м, які є місцем тренувань гірських туристів та альпіністів.

Скеля Сокільського

Cтрімка стіна висотою 100 метрів біля с. Великий Рожин. Річка Черемош тече тут з великою швидкістю, омиваючи уламки скелі. У нього впадає потік Сикавка, утворюючи два водоспади, над одним з яких знаходиться пам’ятник Т. Шевченку. Попри водоспад є підйом на хребет Сокільський протяжністю 15 км.

Хребет Сокільський. Фото: Роман Печижак

На хребті неглибокі сідловини чергуються з вершинами, мішані ліси змінюються розлогими луками. Найчастіше трапляються смереково-букові ліси, а іноді й березові та яворові гаї. Найбільша цінність на Сокільському хребті — понад 20 пісковикових скель-останців висотою більш ніж 40 м.

Гора Тарношора

Висота 998 м. Назва походить від слова “тарниця” (сідло на коня), від вершини вниз відходять велетенські камені-скелі, висотою до 30 м з безліччю лабіринтів, коридорів, ущелин; є кілька печер.

Косів: довідник
5.9